Doporučená údržba barvy

Pojďme být realističtí. Některé módní odstíny (a bohužel většinou ty, kterých je nejnáročnější dosáhnout) vyžadují časté návštěvy u vašeho kadeřníka. Měla byste s tím počítat, než se pro ně rozhodnete. 
Pokud chcete mít vlasy zdravé, je potřeba používat profesionální vlasovou kosmetiku, najít si spolehlivého kadeřníka a důvěřovat mu. 
Tohle je doporučená frekvence vašich návštěv v salonu, pokud si budete svou barvu chtít udržet celoročně stoprocentní, vlasy zdravé a nezanesené nekvalitními pigmenty.
Každý vlas je jiný, a každý kadeřník má jiné postupy. Pokud se vaše termíny liší, respektuji to, pouze názorně ukazuji, jak to vypadá u mě.
Připomínám, že barva není nic, co byste potřebovala k přežití, a pokud na ni nemáte finance, raději zůstaňte u své naturální barvy, dopřejte si jednou za čas kvalitní střih a vhodnou vlasovou kosmetiku.

ZESVĚTLENÁ BLOND
Té nejsvětlejší možné blond se docílí odbarvením vlasů melírem (zesvětlujícím krémem/práškem), a zesvětlené vlasy je potřeba vždy natónovat. Tonery na takto světlých vlasech se vymývají velmi rychle, protože neobsahují tolik pigmentu, jako u tmavších odstínů. 

 

PLATINA
Popelavé tóny stojí na modrých a fialových pigmentech, které mají tendenci vymývat se z vlasů úplně, jako první. Řešíme zde stejný princip, jako u Zesvětlené blond, s tím rozdílem, že jsou vlasy tónované do popelavých odstínů, a zlatá je v tu chvíli co nejvíc potlačená.
Každá blond je ale po zesvětlení mírně nazlátlá, takže po vymytí výrazně chladného toneru/přelivu se nám vlasy zdají “žluté”, ikdyž vaše blond je vcelku hezká. 

PASTELOVÉ BARVY
Vyžadují zesvětlené vlasy (min. hloubka tónu 8-10). Při každém šampónování vymýváte min. 3-5% barvy, a to při použití profesionálního šamponu na barvené vlasy. Pastelové odstíny jsou rozředěné barvy, tudíž totéž %, které vymyjete při 5-7 mytí. 

VÝRAZNÉ BARVY a PŘÍMÉ PIGMENTY 
Vyžadují zesvětlené vlasy (min. hloubka tónu 9-10). Kvalitní přímý pigment ztrácí na sytosti, ale nevymývá se do jiných odstínů v barevném kruhu. My v salonu používáme Color Fresh Create, který jsme schopni bez problému stáhnout a barvy s klientkama měnit téměř dle nálady. U volně dostupných přímých pigmentů je problematické právě jejich stažení/zesvětlení, a hlavně vymývání, které většinou končí u zelené (zvedněte ruku, kdo to znáte...)

MELÍRY ve FOILYAGE
Efekt balayage, kterého dosáhneme klasickým melírem a následným ztmavení odrostu a tónováním délek, je krásný a ideální pro tmavší vlasy, které balayage technikou volné ruky nezesvětlí do dostatečné hloubky. Fólie je v tomto případě tedy nutná, ale po vymytí přelivu se objeví melír, tedy co nejvíc zesvětlený vlas, stejně světlý po celé délce, kde zesvětlení proběhlo. Tmavší přeliv se vymývá pozvolněji, až ve chvíli, kdy vznikne přirozený odrost dostatečný pro další prosvětlení. 

BALAYAGE
Tzv. šisování melírem, pro efekt sluncem políbených vlasů. Balayage je tolik oblíbená nejenom pro její slušivost a velmi přirozeném efektu, ale i pro její nenáročnou údržbu - než totiž uvidíte odrost, pravděpodobně zjistíte, že už je to 3/4 roku, co jste nebyla u svého kadeřníka. V takovém případě je ideální chodit co 3 měsíce na střih, popř. přeliv a kůru, a celkove zesvětlení/obnovu balayage většinou dělám svým klientkám 1-2x do roka.

Závěrem, co můžete udělat pro to, aby barva držela co nejdéle?

⚠️ Používejte profesionální šampon na barvené vlasy

⚠️ Šamponujte 1x! Vlasy perfektně umyjete ikdyž je důkladně umyjete nejprve vodou, následně 1x dávkou šamponu

⚠️ Nemyjte si vlasy horkou vodou (vlažná voda či tělesná teplota je nejlepší) ⚠️ Kupte si kvalitní suchý šampon 😊 Za sebe moc doporučuji Dry Me od Welly - poměr cena/výkon 👌🏻 topíček

⚠️ Řekněte si u kadeřníka o barevnou masku na míru - například Color craft, nebo tónovací kondicionéry Wella RECHARGE na www.tenpocit.cz

⚠️ Používejte termální ochranu před foukáním, a žehlete/kulmujte max. na 185°

 

 

Shop now

You can use this element to add a quote, content...